Wydzial | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Dofinansowanie projektu termomodernizacji budynku WEiA z WFOŚiGW

WFOŚ
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał umowę o dotację nr WFOŚ/D/201/945/2023/Brodziec na realizację zadania pn. „Projekt termomodernizacji budynku Wydziału Elektrotechniki i Automatyki usytuowanego na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej nr 12”, w ramach programu "Brodziec – adaptacja do zmian klimatu".  

Program był skierowany do publicznych uczelni wyższych działających na terenie województwa pomorskiego. Uczelnie mogły zgłaszać do objęcia finansowaniem zadania, dzięki którym m.in. zmniejszy się zużycie energii elektrycznej i ciepła, ograniczona zostanie emisja dwutlenku węgla do atmosfery, zagospodarowane zostaną wody opadowe i roztopowe czy poprawi się efektywność wykorzystania wody.

Tagi

Porozumienie o współpracy z Wydziałem Filologicznym UG

przedstawiciele UG i PG
Dnia 29 czerwca 2023 r Wydział Elektrotechniki i Automatyki miał przyjemność gościć przedstawicielki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Celem spotkania było podpisanie porozumienia o współpracy między oboma wydziałami oraz prezentacja potencjału naukowego i dydaktycznego Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Wydział Filologiczny Uniwersytety Gdańskiego reprezentowały: dr hab. Urszula Patocka-Sigłowy, profesor UG, dziekan Wydziału Filologicznego, dr hab. Mirosława Modrzewska, profesor UG, Dyrektor Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki oraz dr Magdalena Wawrzyniak-Śliwska. Z ramienia Politechniki Gdańskiej, w spotkaniu udział wzięli: dr hab. inż. Mirosław Wołoszyn, profesor PG, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, dr inż. Anna Golijanek-Jędrzejczyk, prodziekan ds.

Tagi

Święto Wydziału Elektrotechniki i Automatyki 2023

Święto WEiA 2023
W dniu 12 czerwca 2023 roku odbyła się uroczystość Święta Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. 

Pracownicy i studenci wydziału oraz zaproszeni goście z Politechniki Gdańskiej i z otoczenia gospodarczego zgromadzili się przy Laboratorium LINTE^2. W uroczystości wzięli udział Rektor prof. dr hab. inż. Janusz Nieznański, prof. dr hab. inż. Kazimierz Jakubiuk, prof. dr hab. inż.

Tagi

Budżet obywatelski PG 2023 - elektrownia słoneczna na WEiA!

BO grafika
Za nami głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego PG. Najwyżej ocenionym projektem pracowniczym został projekt nr 221/2023 "Elektrownia słoneczna o mocy 25 kWp na dachu budynku dydaktyczno-naukowego przy ul. Sobieskiego 7" zgłoszony przez dra hab. inż. Dariusza Karkosińskiego, profesora uczelni z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Celem projektu jest budowa elektrowni słonecznej na dachu budynku nr 62. W wyniku instalacji ok. 30% rocznego zapotrzebowania budynku na energię elektryczną będzie pochodzić z Odnawialnych Źródeł Energii. Generowana przez elektrownię słoneczną energia w większości dni słonecznych będzie przewyższać energię zużywaną przez budynek. Nadmiar wytworzonej energii, po podłączeniu elektroenergetycznym budynku poprzez laboratorium LINTE^2 przy ul.

Tagi

Dzień Beanusa na WEiA

Flaga PG
W dniu 25.10.2022 r. na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki odbyła się uroczystość Dnia Beanusa.

Zaproszeni goście, pracownicy wydziału oraz studenci wysłuchali wystąpień Dziekana wydziału, Prodziekan ds. kształcenia, Przewodniczącego Wydziałowej Rady Studentów oraz Prorektora ds. umiędzynarodowienia i innowacji. Dziekan wydziału podziękował pracownikom odchodzącym na emeryturę - dr hab. inż. Krzysztofowi Karwowskiemu, prof. PG oraz prof. dr hab. inż. Kazimierzowi Kosmowskiemu, wyrażając uznanie i wdzięczność za wieloletnią pracę zawodową, służenie wiedzą i doświadczeniem.

Tagi

Wizyta studyjna pracowników WEiA na uniwersytecie w Tuluzie

naukowcy przy stanowisku badawczym
W dniach 20 - 21 czerwca br., grupa pracowników Wydziału Elektrotechniki i Automatyki oraz współpracownicy z Wydziału Chemicznego oraz Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki jak również zaproszeni goście z Urzędu Marszałkowskiego wzięli udział w szkoleniu wodorowym na uniwersytecie Toulouse-INP/ ENSEEIHT we Francji.

Podczas wizyty odbyło się szereg spotkań z osobami zaangażowanymi naukowo w technologie wodorowe z Laboratorium Plazmy i Konwersji Energii  LAPLACE oraz z grupy badawczej GENESYS. Zapoznano się także z aktualnymi wyzwaniami technicznymi i ekonomicznymi wytwarzania wodoru i wykorzystywania go jako medium energetyczne, m. in. poprzez zapoznanie się z laboratoriami Francuskiej uczelni oraz specjalnie zbudowanymi stanowiskami na Platformie Wodorowej w LAPLACE - LABEGE.

Tagi

Święto Wydziału Elektrotechniki i Automatyki 2022

Święto Wydziału
W dniu 10 czerwca 2022 roku odbyła się uroczystość Święta Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Była to pierwsza taka uroczystość w historii Wydziału.

Pracownicy i studenci wydziału oraz zaproszeni goście z Politechniki Gdańskiej i z otoczenia gospodarczego oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego zgromadzili się przy Laboratorium LINTE^2. W uroczystości wzięli udział Rektor prof. dr hab. inż. Janusz Nieznański, byli dziekani WEiA: doc. Ludwik Referowski fundator nagrody Dziekana Ludwika Referowskiego, prof. dr hab. inż. Kazimierz Jakubiuk, prof. dr hab. inż. Leon Swędrowski, prof. dr hab. inż.

Tagi

Wybory uzupełniające do Rady Wydziału EiA

Flaga PG
W związku z wygaśnięciem mandatu członka Rady Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, spowodowanym zatrudnieniem na stanowisku profesora uczelni, stosownie do §13 i §14 Regulaminu wyborczego Politechniki Gdańskiej, konieczne jest dokonanie wyboru uzupełniającego jednej osoby w grupie pracowników B.

Uprawnieni do głosowania będą jedynie nauczyciele akademiccy niebędący profesorami lub profesorami uczelni (Grupa B).

KOMUNIKAT nr 1/2022

KOMUNIKAT nr 2/2022

Tagi

Prestiżowy medal SEP dla prof. Waldemara Kamrata

prof. Waldemar Kamrat
Stowarzyszenie Elektryków Polskich Decyzją  Zarządu Głównego SEP w dniu 25.04. 2022 r. przyznało Prof. dr. hab. inż. Waldemarowi  Kamratowi prestiżowy medal im. Michała Doliwo –Dobrowolskiego  w uznaniu wybitnych zasług w rozwoju energetyki polskiej i światowej oraz w podziękowaniu za owocną współpracę ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich.

Medal im. Michała Doliwo –Dobrowolskiego, jako pioniera systemu trójfazowego prądu przemiennego, umożliwiającego przesyłanie energii elektrycznej o wysokim napięciu na dużą odległość przy wysokiej sprawności energetycznej, jest przyznawany osobom, organizacjom i instytucjom krajowym i zagranicznym, legitymującym się wybitnymi osiągnięciami w nauce, technice i dydaktyce.

Tagi
Subskrybuj Wydzial