Porozumienie o współpracy z Wydziałem Filologicznym UG | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-07-11

Porozumienie o współpracy z Wydziałem Filologicznym UG

przedstawiciele UG i PG
Dnia 29 czerwca 2023 r Wydział Elektrotechniki i Automatyki miał przyjemność gościć przedstawicielki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Celem spotkania było podpisanie porozumienia o współpracy między oboma wydziałami oraz prezentacja potencjału naukowego i dydaktycznego Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Wydział Filologiczny Uniwersytety Gdańskiego reprezentowały: dr hab. Urszula Patocka-Sigłowy, profesor UG, dziekan Wydziału Filologicznego, dr hab. Mirosława Modrzewska, profesor UG, Dyrektor Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki oraz dr Magdalena Wawrzyniak-Śliwska. Z ramienia Politechniki Gdańskiej, w spotkaniu udział wzięli: dr hab. inż. Mirosław Wołoszyn, profesor PG, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, dr inż. Anna Golijanek-Jędrzejczyk, prodziekan ds. kształcenia, mgr Maciej Galik, dyrektor administracyjny wydziału oraz mgr Katarzyna Zygmunt, zastępca dyrektora Związku Uczelni Farenheita.

Zawarte porozumienie otwiera drogę do wspólnych, interdyscyplinarnych działań naukowych z dziedzin sztucznej inteligencji, deep neural networks i deep learning’u, systemów przetwarzania danych oraz inteligentnych systemów sterowania. Dodatkowo, planowane są wspólne działania dydaktyczne mające na celu wzmocnienie oferty dydaktycznej.

W trakcie wizyty goście mieli możliwość odwiedzenia Laboratorium Metrologii, Laboratorium LINTE^2, zwarciowni oraz zobaczenia na żywo pokazu wyładowań elektrycznych.