Święto Wydziału Elektrotechniki i Automatyki 2023 | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-16

Święto Wydziału Elektrotechniki i Automatyki 2023

Święto WEiA 2023
W dniu 12 czerwca 2023 roku odbyła się uroczystość Święta Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Pracownicy i studenci wydziału oraz zaproszeni goście z Politechniki Gdańskiej i z otoczenia gospodarczego zgromadzili się przy Laboratorium LINTE^2. W uroczystości wzięli udział Rektor prof. dr hab. inż. Janusz Nieznański, prof. dr hab. inż. Kazimierz Jakubiuk, prof. dr hab. inż. Roman Śmierzchalski, dziekani i dyrektorzy Centrów PG, pracownicy, studenci oraz przedstawiciele wielu firm w tym: Lamel Rozdzielnice, TRUMPF Huettinger, Ferchau Poland, Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX, Energa-Operator, Arex, Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe oraz inni przedstawiciele firm związanych z Wydziałem.

Zebranych gości przywitał Dziekan Wydziału dr hab. inż. Mirosław Wołoszyn, który przedstawił osiągnięcia Wydziału za ostatni rok jak również omówił perspektywy rozwoju Wydziału. Następnie głos zabrał Rektor prof. dr hab. inż. Janusz Nieznański, który przedstawił plany na rozbudowę infrastruktury Laboratorium LINTE^2, w tym budowy instalacji wodorowej.

Dyskusje pracowników, studentów i gości przy grillowych specjałach uzupełniała możliwość poznania firm partnerskich Wydziału.

Zapraszamy wszystkich na Święto Wydziału w przyszłym roku!