Poznaj świat nauki! Zapraszamy na Bałtycki Festiwal Nauki 2024! | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-05-06

Poznaj świat nauki! Zapraszamy na Bałtycki Festiwal Nauki 2024!

BFN
Drukarka 3D, drony, roboty, zdalnie sterowane pojazdy, rękawice do zdalnego sterowania i eksperymenty z prądem - zapraszamy do zapoznania się z wydziałowym programem 21. edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Naukowe Koło Studentów Automatyki - drukarka 3D, dron oraz roboty. U nas dowiesz się o różnych ciekawostkach. Drukarka 3D oraz wydruki - jakie daje możliwości i jak działa? Dron podwodny - dowiedz się, jaka jest jego rola w projekcie badawczym oraz wypróbuj go w przygotowanym przez nas symulatorze. WEiUŚ - czy studenci wydziału poznają niedługo nowego przyjaciela....robota? Zapraszamy wszystkich ciekawych ciekawostek związanych z automatyką i robotyką. Opowiemy o naszych projektach i pokażemy, nad czym obecnie pracujemy.

dr hab. inż. Robert Piotrowski wraz ze swoimi dyplomantami zaprezentują zdalnie sterowany pojazd mobilny i rękawicę do zdalnego sterowania - tylko nasi studenci projektują takie cuda! Zdalnie sterowany pojazd mobilny – przedstawimy założenia oraz poszczególne etapy budowy i oprogramowania zdalnie sterowanego pojazdu mobilnego. W części pokazowej zaprezentowane zostanie działanie urządzenia. Będzie się działo! Rękawica do zdalnego sterowania - zaprezentujemy poszczególne etapy budowy i oprogramowania rękawicy do zdalnego sterowania, jak działa i co potrafi rękawica! Pokażemy Wam, na jak zaawansowanych programach pracujemy, co wykorzystujemy do projektowania oraz co możemy zaprojektować!

Prrrrrrrrrrąd, czyli eksperymenty - dlaczego żarówka świeci i skąd bierze się prąd? Zapraszamy do Studenckiego Koła SEP! Studenckie Koło SEP, powstałe w 1997 r. i skupiające głównie studentów wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, to modelowy przykład łączenia pasji, działalności studenckiej oraz współpracy z biznesem. Członkowie koła szczególny nacisk kładą na rozwój swoich umiejętności i wiedzy praktycznej poprzez realizację ciekawych projektów naukowych. Zobaczycie u nas jak wygląda i jak działa silnik prądu stałego. Dotkniecie żarówki elektrostatycznej - ooojjj nie igraj z prądem! Przekonacie się, jak działa drukarka 3D i co można wydrukować.

Do udziału w Bałtyckim Festiwalu Nauki zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 maja na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej. Wydział Elektrotechniki i Automatyki zaprezentuje się w dniu 23 maja na Dziedzińcu Fahrenheita w Gmachu Głównym (budynek nr 1).