Jubileusz 35-lecia firmy AREX | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-14

Jubileusz 35-lecia firmy AREX

35 lat AREX
fot. AREX Sp. z o. o.
Dr hab. inż. Mirosław Wołoszyn, prof. PG, Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, reprezentował wydział podczas gali jubileuszu 35-lecia działalności Zakładu Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX Sp. z o.o.

Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu i produkcji systemów dla rynku kolejowego, specjalnego i energoelektrycznego. Działalności Spółki AREX obejmuje zarówno działalność produkcyjną jak i rozwojową. Przedmiotową działalność spółka realizuje kompleksowo poprzez m.in. projektowanie, wytwarzanie i wdrażanie urządzeń i systemów, szkolenia personelu eksploatacyjnego, obsługę posprzedażową.

35-letnie doświadczenie pozwoliło zbudować solidną i rzetelną markę. Kadra, złożona z inżynierów będących specjalistami w dziedzinie elektroniki, mechaniki, elektryki i informatyki, tworzy innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Firma jest członkiem GRUPY WB, największej polskiej grupy kapitałowej realizującej zadania z zakresu obronności państwa.

Gala jubileuszu była wyjątkową okazją do świętowania 35. rocznicy działalności firmy AREX w gronie przedstawicieli Zarządów spółek Grupy WB oraz partnerów biznesowych, w tym Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, z którymi firma współpracuje od wielu lat. Zaproszeni goście mieli możliwość zapoznać się z historią działalności spółki oraz wspominać miniony czas, związane z nim dokonania i ludzi, którzy wpłynęli na jej rozwój. Spotkanie było również okazją do rozmów, nawiązania nowych kontaktów biznesowych, a także wymiany doświadczeń. Galę zwieńczył jazzowy koncert wokalistki Natalii Capelik-Muianga wraz z zespołem.

148 wyświetleń