Aktualności | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Dofinansowanie projektu w ramach konkursu SONATA BIS 13

NCN
Dr inż. Oleksandr Husev otrzymał dofinansowanie w kwocie 2 881 640 zł na realizację projektu o tytule "Nowe podsystemy energoelektroniczne o wysokiej gęstości mocy jako podstawa przyszłych mikrosieci hybrydowych", ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki.
Celem projektu jest przyspieszenie transformacji energetycznej poprzez rozwój i promocję zaawansowanych przetwornic energoelektronicznych o wysokiej gęstości mocy, które można uznać za fundamentalne dla przyszłych mikrosieci hybrydowych.

Dofinansowanie projektu w ramach programu Technetium Talent Management Grants

Technetium
Dr inż. Rafał Łangowski otrzymał dofinansowanie w kwocie 24 970,00 zł na realizację projektu o tytule "Rozwój kompetencji naukowych studenta w obszarze teorii i inżynierii sterowania, z ukierunkowaniem na estymację (odtwarzanie) stanu złożonych nieliniowych systemów dynamicznych".
Celem projektu jest wsparcie aktywności mentorskiej dr. inż. Rafała Łangowskiego poprzez rozwój kompetencji naukowych studentki Barbary Milewskiej, przede wszystkim w obszarze teorii i inżynierii sterowania, z ukierunkowaniem na odtwarzanie (estymację) stanu złożonych systemów dynamicznych.

Studenci WEiA dla najmłodszych

Przedszkole

Studenci z Koła SEP mieli przyjemność odwiedzić Przedszkole nr 4 "Gwarny Dworek" w Gdańsku Wrzeszczu, gdzie przeprowadzili fascynujące warsztaty z elektryki dla najmłodszych. Grupy przedszkolne miały okazję zapoznać się z maszynami elektrycznymi i elektrostatycznymi. Dzieci wykazały niezwykłe zainteresowanie eksperymentami i pokazami, które wprowadziły je w fascynujący świat elektryki.

Prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat wyróżniony Bursztynem Polskiej Energetyki

W. Kamrat

Prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat, pracownik Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, w dniu 17.06.2024 r., podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego, uhonorowany został wyróżnieniem „Bursztyn Polskiej Energetyki” za wieloletni wkład merytoryczny w budowanie otoczenia prawno-regulacyjnego dla sektora energetycznego.

Student WEiA II Wicemistrzem Polski w programowaniu PLC

student
Maciej Kowalski – student Wydziału Elektrotechniki i Automatyki na kierunku automatyka i robotyka  zajął III miejsce (II wicemistrz) w kategorii TIA, HORIZON i PLCspace, w Mistrzostwach Polski w programowaniu PLC, odbywających się w dniu 18.06.2024 r. we Wrocławiu. Mistrzostwa podanej kategorii realizowano na sterowniku programowalnym rodziny Siemens S7-1200, z użyciem oprogramowania TIA Portal.

Celem Mistrzostw jest:

  • popularyzacja programowania sterowników PLC pośród przyszłych programistów automatyki przemysłowej,
  • integracja środowiska akademickiego z przedstawicielami przemysłu i umożliwienie wymiany doświadczeń,
  • wyłonienie utalentowanych, młodych programistów PLC.

Serdecznie gratulujemy!!!

Uroczysta premiera pamiętników prof. Aleksandra Potyrały

Potyrała
W dniu 22.06.2024 r. podczas obchodów 120-lecia Politechniki Gdańskiej, uroczyście zaprezentowano pierwsze wydanie pamiętników prof. Aleksandra Potyrały, jednego z najbardziej zasłużonych naukowców PG.
Pamiętniki zostały wydane w 60 rocznicę śmierci profesora. Składają się ze wspomnień podzielonych na 4 części: studia, doświadczenia zawodowe, m.in. pracę w Stoczni Modlińskiej, pracę w Służbie Technicznej Kierownictwa Marynarki Wojennej czy działania projektowe przy tworzeniu kontrtorpedowców „Grom” i „Błyskawica”.

Dzień Młodego Naukowca 2024

DMN
Drugi Dzień Młodego Naukowca, objęty patronatem Jego Magnificencji Rektora PG prof. Krzysztofa Wilde, będący elementem obchodów 120-lecia Politechniki Gdańskiej, odbędzie się 27 czerwca 2024 r.

Tym razem wydarzenie – w letniej formule i pod nazwą „Piknik Młodego Naukowca. Nauka sięgająca gwiazd” – skupi pracowników i doktorantów wokół tematyki astronomii, a po prelekcji i dyskusjach, które odbędą się w Centrum Nanotechnologii A w sali 3/11, przeniesie się na łono natury, by wspierać integrację i (nieoficjalny) networking.

W harmonogramie:

9:00-9:15 – powitanie uczestników – prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju PG.

Subskrybuj