Zjazd Absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w 2016 roku – roczniki 1965 i 1966 | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-08-13

Zdjęcie grupowe absolwentów WEiA
W dniu 3 września 2016 roku odbył się Zjazd Absolwentów Wydziału Elektrycznego / Elektrotechniki i Automatyki z roczników 1965 i 1966. Okazją do zorganizowania Zjazdu była 50. rocznica rozpoczęcia studiów i 45. rocznica ukończenia studiów przez absolwentów z tych roczników.

W ramach Zjazdu, na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki odbyło się okolicznościowe spotkanie zjazdowiczów z władzami Uczelni i Wydziału. W spotkaniu uczestniczył nowy Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik i nowy Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki prof. Janusz Nieznański.

Przybyli na Zjazd absolwenci mieli unikalną okazję zwiedzenia budynku Wydziału oraz spotkania się ze swoimi dawnymi profesorami i nauczycielami akademickimi. W spotkaniu uczestniczyła także Pani Zofia Babniewicz, wieloletnia kierowniczka wydziałowego dziekanatu, która dla wielu studentów była jedną z najważniejszych osób na Wydziale w trakcie całego okresu studiów.

Okolicznościowy wykład dla zjazdowiczów wygłosił dr inż. Edward Musiał, którego w kultowej sali E41 wysłuchało ok. 100 byłych studentów Wydziału.

Podsumowaniem Zjazdu Absolwentów 2016 było wieczorne spotkanie koleżeńskie w ośrodku wypoczynkowym w Łebie. Na spotkaniu do późnej nocy bawiło się ok. 85 osób – absolwentów wraz z osobami towarzyszącymi.