Zjazd Absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w 2005 roku | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-08-13

Zjazd Absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w 2005 roku

Zdjęcie grupowe absolwentów WEiA
W dniu 4 czerwca 2005 roku, w ramach obchodów 100-lecia politechniki w Gdańsku i 60-lecia Politechniki Gdańskiej odbył się jubileuszowy Zjazd Absolwentów Wydziału Elektrycznego / Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. W okolicznościowym spotkaniu absolwentów uczestniczyło ponad 900 osób!

Uczestnicy zjazdu, podzieleni na cztery grupy absolwentów (według roczników rozpoczęcia studiów), mieli okazję uczestniczyć w niezwykle bogatym programie obchodów Jubileuszu Uczelni i Wydziału.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się przede wszystkim promocja książki Wydział Elektrotechniki i Automatyki. Jubileuszowa księga absolwentów 1945-2005. Księga zawiera nie tylko wykaz absolwentów, którzy opuścili mury Politechniki Gdańskiej po 1945 roku, ale również liczne ciekawostki i zdjęcia związane ze studiowaniem na naszym Wydziale.

Po części oficjalnej obchodów, na zapleczu Gmachu im. prof. Kazimierza Kopeckiego odbyło się wspólne spotkanie absolwentów, studentów i pracowników Wydziału, które miało formę pikniku towarzyskiego.

Spotkanie absolwentów zostało uwiecznione na wspólnym pamiątkowym zdjęciu Rodziny Wydziału przed budynkiem głównym Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.