Absolwenci Wydziału Elektrotechniki i Automatyki zdobywcami Nagrody im. Prof. Romualda Szczęsnego (edycja 2017) | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2017-10-15

Absolwenci Wydziału Elektrotechniki i Automatyki zdobywcami Nagrody im. Prof. Romualda Szczęsnego (edycja 2017)

Marcin Skibowski i Robert Przystalski odbierają nagrodę
Absolwenci Wydziału Elektrotechniki i Automatyki mgr. inż. Marcin Skibowski i mgr. inż. Robert Przystalski zdobyli tegoroczną  Nagrodę im. Profesora Romulalda Szczęsnego za najlepszą pracę dyplomową w zakresie nowoczesnych technologii, wykonaną na Politechnice Gdańskiej w 2016 roku.

Nagroda została przyznana za pracę dyplomową magisterską Projekt i budowa mobilnego, podwodnego robota inspekcyjnego, wykonaną pod opieką dr. hab. inż. Jarosława Guzińskiego.

W ramach pracy dyplomanci skonstruowali zdalnie sterowanego podwodnego robota, który może być wykorzystany do prowadzenia prac pod powierzchnią wody, takich jak: inspekcja kadłubów statków, inspekcja morskich kabli przesyłowych, farm wiatrowych, czy też elementów hydrotechnicznych elektrowni wodnych. Robot posiada funkcję transmisji obrazu z kamery wideo, a komunikacja z nim odbywa się z za pomocą kabla światłowodowego.

Nagroda, która została ufundowana przez Prezydenta Miasta Gdyni, została wręczona laureatom w dniu 6 października 2017 r. w trakcie uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/2018 na Politechnice Gdańskiej.

41 wyświetleń