Informacje wstępne:

1. Studenci którzy spełniają następujące kryteria mogą brać udział w programie Erasmus+:
  • w trakcie trwania całej mobilności w uczelni przyjmującej, student musi posiadać status studenta na Politechnice Gdańskiej,
  • student w momencie wyjazdu musi mieć ukończony co najmniej pierwszy rok studiów, jeżeli jest na studiach I stopnia, pierwszy semestr na studiach magisterskich.
  1. Termin składania aplikacji na wyjazd w ramach Erasmus+ uzależniony jest od terminów rekrutacji na uczelni wybranej przez studenta.
  2. Każdy student może wyjechać na wyjazd w ramach programu Erasmus+ raz w jednym cyklu studiów, czyli raz na poziomie inżynierskim, raz na studiach magisterskich i raz na studiach doktoranckich.
  3. Maksymalny czas wyjazdu w ramach programu Erasmus+ na jednym cyklu studiów to 12 miesięcy. Czas mobilności nie powinien przekraczać planowanego okresu studiów.

Kwalifikacja na wyjazd Erasmus+:

1. Aplikacja na wyjazd w ramach Erasmus+ w systemie MojaPG; student wybiera tylko jedną uczelnię.
  2. W systemie OLA https://www.learning-agreement.eu/ student przygotowuje Learning Agreement (LA) i  w formie pliku pdf wysyła go do Prodziekana ds. organizacji studiów do akceptacji, na adres: dziekanat.weia@pg.edu.pl, w tytule: do dr. hab. inż. M. Śliwińskiego – Erasmus+.
  3. Na podstawie zgody Dziekana Koordynator wysyła nominację do uczelni przyjmującej.
  4. Po wysłaniu nominacji można zacząć proces rejestracji i rekrutacji na uczelni przyjmującej.
    Uwaga na terminy rekrutacji!
  5. Przed wyjazdem Dziekan podpisuje „Wniosek o wyjazd” na podstawie:
  • dokumentów z systemu MojaPG Erasmus+,
  • podpisanego przez wszystkie strony (studenta, koordynatora wydziałowego WEiA i osobę odpowiedzialną ze strony uczelni przyjmującej) LA,
  • informacji z dziekanatu: zaliczony semestr, brak długu punktowego.

Wniosek o wyjazd składa się elektronicznie w systemie Moja PG, w formie                                eDokumentów, od razu po zaliczeniu semestru.

Przygotowanie LA:

1. Studenci WEiA wyjeżdżają na studia w ramach Erasmus + na podstawie dwóch kodów:
    • 0713 Electricity and Energy,
    • 0714 Electronics and Automation.
  2. Obowiązująca kwalifikacja studiów:
    • EQF 6 – studia inżynierskie,
    • EQF 7 – studia magisterskie,
    • EQF 8 – studia doktoranckie/szkoła doktorska.
  3. Dane uczelni przyjmującej pobiera się albo automatycznie w systemie OLA albo z zestawienia umów na stronie PG https://pg.edu.pl/international/erasmus/umowy-erasmus.
  4.  Student jest zobowiązany do wpisania do tabel przedmiotów z co najmniej  taką samą liczbą punktów ECTS, jaką uzyskałby na uczelni macierzystej w semestrze, w trakcie którego wyjeżdża. Treści przedmiotów ujętych w programie uczelni partnerskiej nie mogą znacząco odbiegać od programu studiów.
  5. W LA należy wskazać „Responsible person” czyli osobę, która zatwierdzi dokument po stronie PG (w tym miejscu należy wpisać koordynatora wydziałowego programu Erasmus+, Beata Pałczyńska, erasmus.weia@pg.edu.pl) oraz po stronie uczelni przyjmującej (skontaktuj się z uczelnią, na którą wyjeżdżasz i zapytaj, kogo wpisać w tym miejscu).
    Wszystkie podpisy składane są on-line.