Informacje wstępne:
- Studenci którzy spełniają następujące kryteria mogą brać udział w programie Erasmus+:
- w trakcie trwania całej mobilności w uczelni przyjmującej, student musi posiadać status studenta na Politechnice Gdańskiej,
- student w momencie wyjazdu musi mieć ukończony co najmniej pierwszy rok studiów, jeżeli jest na studiach I stopnia, pierwszy semestr na studiach magisterskich.
- Termin składania aplikacji na wyjazd w ramach Erasmus+ uzależniony jest od terminów rekrutacji na uczelni wybranej przez studenta.
- Każdy student może wyjechać na wyjazd w ramach programu Erasmus+ raz w jednym cyklu studiów, czyli raz na poziomie inżynierskim, raz na studiach magisterskich i raz na studiach doktoranckich.
- Maksymalny czas wyjazdu w ramach programu Erasmus+ na jednym cyklu studiów to 12 miesięcy. Czas mobilności nie powinien przekraczać planowanego okresu studiów.
Kwalifikacja na wyjazd Erasmus+:
- Aplikacja na wyjazd w ramach Erasmus+ w systemie MojaPG; student wybiera tylko jedną uczelnię.
- W systemie OLA https://www.learning-agreement.eu/ student przygotowuje Learning Agreement (LA) i w formie pliku pdf wysyła go do Prodziekana ds. organizacji studiów do akceptacji, na adres: dziekanat.weia@pg.edu.pl, w tytule: do dr. hab. inż. M. Śliwińskiego – Erasmus+.
- Na podstawie zgody Dziekana Koordynator wysyła nominację do uczelni przyjmującej.
- Po wysłaniu nominacji można zacząć proces rejestracji i rekrutacji na uczelni przyjmującej.
Uwaga na terminy rekrutacji! - Przed wyjazdem Dziekan podpisuje „Wniosek o wyjazd” na podstawie:
- dokumentów z systemu MojaPG Erasmus+,
- podpisanego przez wszystkie strony (studenta, koordynatora wydziałowego WEiA i osobę odpowiedzialną ze strony uczelni przyjmującej) LA,
- informacji z dziekanatu: zaliczony semestr, brak długu punktowego.
Wniosek o wyjazd składa się elektronicznie w systemie Moja PG, w formie eDokumentów, od razu po zaliczeniu semestru.
Przygotowanie LA:
- Studenci WEiA wyjeżdżają na studia w ramach Erasmus + na podstawie dwóch kodów:
- 0713 Electricity and Energy,
- 0714 Electronics and Automation.
- Obowiązująca kwalifikacja studiów:
- EQF 6 – studia inżynierskie,
- EQF 7 – studia magisterskie,
- EQF 8 – studia doktoranckie/szkoła doktorska.
- Dane uczelni przyjmującej pobiera się albo automatycznie w systemie OLA albo z zestawienia umów na stronie PG https://pg.edu.pl/international/erasmus/umowy-erasmus.
- Student jest zobowiązany do wpisania do tabel przedmiotów z co najmniej taką samą liczbą punktów ECTS, jaką uzyskałby na uczelni macierzystej w semestrze, w trakcie którego wyjeżdża. Treści przedmiotów ujętych w programie uczelni partnerskiej nie mogą znacząco odbiegać od programu studiów.
- W LA należy wskazać „Responsible person” czyli osobę, która zatwierdzi dokument po stronie PG (w tym miejscu należy wpisać koordynatora wydziałowego programu Erasmus+, Beata Pałczyńska, erasmus.weia@pg.edu.pl) oraz po stronie uczelni przyjmującej (skontaktuj się z uczelnią, na którą wyjeżdżasz i zapytaj, kogo wpisać w tym miejscu).
Wszystkie podpisy składane są on-line.