Wręczenie Nagrody Dziekana Ludwika Referowskiego za rok 2023 | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-10-11

Wręczenie Nagrody Dziekana Ludwika Referowskiego za rok 2023

Buler
       fot. Piotr Koryncki
Mgr inż. Jakub Buler, absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, z roku 2023, kierunku Automatyka, robotyka i systemy sterowania, został wyróżniony nagrodą Dziekana Ludwika Referowskiego dla wybitnego absolwenta wydziału, w wysokości 50.000 PLN.
Komisja oceniająca uznała pracę dyplomową oraz wyniki w nauce mgr. inż. Jakuba Buler za najlepsze wśród studentów wydziału.

Laureat nagrody studia inżynierskie na kierunku Automatyka i Robotyka ukończył z wyróżnieniem w 2022 roku. Studia magisterskie na kierunku Automatyka, Robotyka i Systemy Sterowania, realizował w ramach Indywidualnych Studiów Badawczych przy realizacji projektu badawczego IDUB - RADIUM Learning Through Research Programs pt. „Synteza neuronowego systemu diagnozowania medycznego - analiza i rozwój podejść wykorzystujących algorytmy: bramkowanej atencji oraz atencji wspomaganej grupowaniem”. Studia magisterskie ukończył z wyróżnieniem w 2023 roku. Jego praca magisterska „Synthesis of a neural system for mammographic diagnosis and predictive evaluation of breast cancer” (współautor: mgr inż. Rafał Buler; promotor: dr hab. inż. Michał Grochowski, prof. uczelni; konsultant: dr n. med. Maciej Bobowicz) zdobyła wyróżnienie w postaci Dyplomu Roku Wydziału Elektrotechniki i Automatyki 2023, a także wyróżnienie w XXIII edycji Konkursu im. prof. Romualda Szczęsnego na najlepszą pracę dyplomową z zakresu nowoczesnych technologii charakteryzujących się wysokim stopniem innowacyjności, wykonaną na Politechnice Gdańskiej.

Mgr inż. Jakub Buler kontynuuje naukę w Szkole Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej i prowadzi badania w Katedrze Inteligentnych Systemów Sterowania i Wspomagania Decyzji Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, których celem jest rozwój systemów sztucznej inteligencji bardziej zrozumiałych i godnych zaufania dla użytkowników. Ma to szczególne znaczenie w dziedzinie medycznej, gdzie decyzje mogą mieć znaczący wpływ na zdrowie i życie. Tematyką jego doktoratu jest „Improving Transparency and Explainability Towards Trustworthy Decision Support Systems with Special Attention to Medicine”. Promotorem pracy doktorskiej jest dr hab. inż. Michał Grochowski, prof. uczelni.

Dyplom w imieniu Fundatora wręczył Dziekan Wydziału podczas Dnia Beanusa - uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2024/2025 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki, która odbyła się 8 października 2024 r.