Przedstawiciele WEiA na konferencji ECC 2024 | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-09-11

Przedstawiciele WEiA na konferencji ECC 2024

ECC 2024
W dniach 25-28.06.2024 r. przedstawiciele naszego wydziału uczestniczyli w jednej z najbardziej prestiżowych konferencji dotyczących automatyki w Europie – European Control Conference (ECC) 2024. Wydarzenie odbyło się na Królewskim Instytucie Technologicznym (KTH) w Sztokholmie, przyciągając wybitnych naukowców i ekspertów z całego świata.
Uczelnię reprezentowali dr inż. Tomasz Zubowicz oraz mgr inż. Zuzanna Klawikowska i mgr inż. Tomasz Ujazdowski (doktoranci wydziału). Podczas konferencji zaprezentowano wyniki badań, związanych są bezpośrednio z tematami doktoratów oraz projektem badawczym Optimised control of biological processes in SBR (OptoSBR), realizowanymi w Katedrze Inteligentnych Systemów Sterowania i Wspomagania Decyzji WEiA.
European Control Conference (ECC) to wyjątkowa okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w dziedzinie automatyki oraz rozwijania współpracy naukowej na skalę międzynarodową. Udział naszych doktorantów w tym wydarzeniu jest dowodem ich doskonałych kompetencji naukowych oraz rosnącego prestiżu naszego wydziału.
Więcej informacji o konferencji dostępnych jest na stronie: https://ecc24.euca-ecc.org/.
 
Udział w tak prestiżowym wydarzeniu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z OptoSBR, DEC43/2021/IDUB/I.3.3, realizowanego w ramach programu Argentum Triggering Research Grants, ustanowionego na potrzeby realizacji zadania Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza, który umożliwił doktorantom nie tylko zaprezentowanie swojej pracy na arenie międzynarodowej, ale również nawiązanie cennych kontaktów z badaczami i przedstawicielami przemysłu z całego świata.
Okres realizacji: 01.04.2022 - 30.08.2024
Budżet: 127 050 zł
 
W ramach pobytu w Sztokholmie, reprezentanci uczelni mieli także okazję zwiedzić ikoniczne miejsca stolicy Szwecji, w tym Stadshuset – słynny ratusz, uznawany za jeden z symboli miasta, w którym corocznie odbywają się uroczyste przyjęcia na cześć laureatów Nagrody Nobla oraz Muzeum Vasa, imponujące muzeum morskie, w którym znajduje się XVII-wieczny królewski galeon. Te wyjątkowe doświadczenia urozmaiciły ich pobyt w Sztokholmie, pozwalając połączyć naukową pasję z poznawaniem fascynującej historii i kultury Szwecji.
 
Serdecznie gratulujemy naszym przedstawicielom i życzymy dalszych sukcesów naukowych.
127 wyświetleń