Politechnika Talentów za nami | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-09-25

Politechnika Talentów za nami

Politechnika Talentów
W dniach 19-20 września odbyła się II edycja szkoły letniej „Politechnika Talentów".
Politechnika Talentów to dwa dni pełne nauki, zabawy i poznawania uczelni. Najzdolniejsi uczniowie z województwa pomorskiego mogli wybrać jeden z sześciu paneli tematycznych przygotowanych przez wydziały uczelni. Nasz wydział również przygotował zajęcia dla najzdolniejszych uczniów - uczestniczyliśmy w zajęciach w panelu informatycznym (Programowanie mikrokontrolerów ARM - zajęcia prowadzone przez dr. inż. Filipa Wilczyńskiego) oraz ekologicznym (Systemy Sterowania w Odnawialnych Źródłach Energii - zajęcia prowadzone przez dr. inż. przez Piotra Kołodziejka). Koordynatorem wydziałowego wydarzenia był dr inż. Daniel Wachowiak, pełnomocnik dziekana ds. współpracy ze szkołami.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach związanych z tematyką wybranego przez siebie panelu tematycznego. Były to przede wszystkim zajęcia praktyczne, w małych grupach, odbywające się w laboratoriach budynku wydziału przy ul. Sobieskiego 7.