Gdańskie Dni Elektryki | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-09-09

Gdańskie Dni Elektryki

GDE 2024
W dniach 7-8 listopada 2024 r. w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbędzie się 47. edycja Gdańskich Dni Elektryki.

Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie „Integracja OZE z systemem elektroenergetycznym jako wyzwanie technologiczne dla magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej”.

Tegoroczne GDE odbywają się w roku, w którym Politechnika w Gdańsku obchodzi 120-lecie swojego istnienia, co czyni je częścią programowych obchodów jubileuszowych. Współorganizatorem wydarzenia, obok SEP Oddział Gdańsk, jest Wydział Elektrotechniki
i Automatyki PG.

Pierwszego dnia wydarzenia odbędzie się konferencja naukowo-techniczna połączona z targami firm. Uroczystym zwieńczeniem pierwszego dnia Gdańskich Dni Elektryki będzie wieczorny bankiet branżowy dający okazję do wymiany doświadczeń i integracji środowiska elektroenergetycznego.

Drugi dzień, to nie tylko kolejny etap prezentacji referatów, ale również organizacja szkoleń technicznych. Atrakcje te zainteresują zarówno studentów jak i uczniów techników branży elektrycznej, a także elektronicznej.

Serdecznie zapraszamy do udziału i zaprezentowania referatu. Nadesłane teksty referatów lub ich streszczenia zostaną opublikowane w materiałach konferencyjnych. Dla zainteresowanych autorów przewidujemy możliwość wsparcia w umieszczeniu referatu np. w Przeglądzie Elektrotechnicznym.

Organizatorem wydarzenia jest SEP Oddział Gdańsk. Więcej informacji: https://gde.sep.gda.pl/