Dofinansowanie projektu termomodernizacji budynku WEiA z WFOŚiGW - zakończenie realizacji zadania | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-08-26

Brodziec
Zakończono realizację zadania pn. „Projekt termomodernizacji budynku Wydziału Elektrotechniki i Automatyki usytuowanego na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej nr 12”, finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW) w ramach programu Brodziec.

Realizacja zadania pn. „Projekt termomodernizacji budynku Wydziału Elektrotechniki i Automatyki usytuowanego na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej nr 12”, finansowanego ze środków WFOŚiGW zgodnie z przyjętym harmonogramem była podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap, czyli przeprowadzenie procedury PZP mającej na celu wyłonienie wykonawcy, który przygotuje dokumentację projektową termomodernizacji budynku Wydziału Elektrotechniki i Automatyki usytuowanego na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej nr 12 zakończył się w dn. 05.02.2024 r. podpisaniem Umowy nr ZP/261/014/U/23 na wykonanie prac projektowych z pełnieniem nadzoru autorskiego. Postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego zostało przeprowadzone w trybie podstawowym bez negocjacji, zgodnie z art. 275 pkt 1) ustawy z dn. 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2023, poz. 1605 ze zm.). Do realizacji zadania wybrano dwie pracownie projektowe, pracownię projektową ARCHIDONA – Dorota Krzywiec – Klein, ul. Mickiewicza 8 m2, 80-425 Gdańsk oraz pracownię projektową MAGDALENA SZAREJKO – PROJEKT, ul. Plac gen. J. Wybickiego 7/1, 80-440 Gdańsk. Drugi etap, czyli przygotowanie dokumentacji projektowej przez wybranych wykonawców rozpoczął się w dn. 05.02.2024 i zakończył się w dn. 28.06.2024.

Wysokość kosztów kwalifikowanych: 122 622,55 zł
Wysokość dotacji z WFOŚiGW: 98 098,04 zł
Środki własne PG: 24 524,51 zł
Okres realizacji: 01.12.2022 – 01.07.2024

W efekcie realizacji zadania powstała następująca dokumentacja:

• Projekt architektoniczno - budowlany
  • Projekt techniczny – branża architektoniczna
  • Projekt techniczny – branża sanitarna
  • Przedmiar – roboty budowlane
  • Przedmiar – branża sanitarna
  • Kosztorys inwestorski – roboty budowlane
  • Kosztorys inwestorski – branża sanitarna
  • Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
  • Audyt energetyczny wraz z podsumowaniem
  • Decyzja Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
  • Decyzja o pozwoleniu na budowę

Prognoza wskaźnika EK (roczne zapotrzebowanie na energię końcową) zgodnie z przygotowanym audytem energetycznym przed termomodernizacją wynosi 92,36 kWh (m²*rok), natomiast po planowanej termomodernizacji 57,49 (m²*rok), w związku z czym prognozowana redukcja w przeliczeniu na % wynosi 37,75%. Prognoza wskaźnika emisji CO2 przed termomodernizacją zgodnie z przygotowanym audytem energetycznym wynosi 113 436,18 kg/rok, natomiast po planowanej termomodernizacji 65 280,12 kg/rok, w związku z czym prognozowana redukcja w przeliczeniu na % wynosi 42,45%. Na podstawie dokumentu podsumowującego wykonany audyt energetyczny stwierdza się możliwość przyznania dotacji do przedsięwzięcia z kompleksową termomodernizacją budynku.

Wykonanie zadania, jakim było uzyskanie dokumentacji projektowej dot. termomodernizacji budynku Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej umożliwi przeprowadzenie w przyszłości inwestycji związanej z termomodernizacją, która wpłynie na poprawę efektywności energetycznej budynku oraz poprawi jakość warunków życiowych dla przybywających w budynku osób.