Umowa o współpracy z PPMT Sp. z o. o. | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-07-04

Umowa o współpracy z PPMT Sp. z o. o.

PPMT
W dniu 28.06.2024 r. Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej miał zaszczyt gościć w firmie Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o. o.

Zwieńczeniem spotkania było podpisanie listu intencyjnego dot. realizacji przedsięwzięcia pn. "Interdyscyplinarne stanowisko doświadczalne do badań infrastruktury i pojazdów transportu szynowego".

Wydział reprezentował Dziekan dr hab. inż. Mirosław Wołoszyn, prof. uczelni, firmę PPMT Sp. z o. o. - Pani Beata Bednarczyk, Członek Zarządu. Realizacja przedsięwzięcia budowy i użytkowania ISD planowana jest na drodze współpracy pomiędzy Stronami. Z ramienia PG w przedsięwzięciu udział wezmą:
Realizacja przedsięwzięcia zakłada zintegrowaną współpracę specjalistów szeregu dziedzin inżynieryjnych, m.in. specjalistów z zakresu:
  • energetyki transportu zelektryfikowanego,
  • pojazdów szynowych,
  • infrastruktury transportu szynowego, w szczególności - budowy oraz nawierzchni kolejowej, systemów zasilania i trakcji elektrycznej,
  • obiektów inżynieryjnych,
  • automatyki w sterowaniu ruchem kolejowym,
  • geodezji kolejowej i nawigacji w transporcie kolejowym,
  • innych zainteresowanych potencjalnych użytkowników.