Dofinansowanie projektu w ramach programu Technetium Talent Management Grants | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-07-01

Dofinansowanie projektu w ramach programu Technetium Talent Management Grants

Technetium
Dr inż. Rafał Łangowski otrzymał dofinansowanie w kwocie 24 970,00 zł na realizację projektu o tytule "Rozwój kompetencji naukowych studenta w obszarze teorii i inżynierii sterowania, z ukierunkowaniem na estymację (odtwarzanie) stanu złożonych nieliniowych systemów dynamicznych".
Celem projektu jest wsparcie aktywności mentorskiej dr. inż. Rafała Łangowskiego poprzez rozwój kompetencji naukowych studentki Barbary Milewskiej, przede wszystkim w obszarze teorii i inżynierii sterowania, z ukierunkowaniem na odtwarzanie (estymację) stanu złożonych systemów dynamicznych. Wśród oczekiwanych planowanych do osiągnięcia efektów projektu należy wymienić:
  • poszerzenie wiedzy studentki Barbary Milewskiej w obszarze teorii i inżynierii sterowania z ukierunkowaniem na estymację stanu złożonych nieliniowych systemów dynamicznych;
  • rozwój kompetencji studentki Barbary Milewskiej w zakresie narzędzi typowo wykorzystywanych przez „automatyków”;
  • udział studentki Barbary Milewskiej w szkole letniej organizowanej przez Uniwersytet w Utrechcie;
  • udział studentki Barbary Milewskiej w kursie organizowanym przez MathWorks ze środowiska obliczeniowego Matlab/Simulink;
  • wspólna publikacja naukowa obejmująca wyniki uzyskane w ramach pracy inżynierskiej, która zostanie zgłoszona na konferencję międzynarodową lub do czasopisma mającego co najmniej 70 pkt;
  • zachęcenie studentki Barbary Milewskiej do uczestniczenia w badaniach naukowych, co może przełożyć się na dalszą indywidualną ścieżkę kształcenia zakończoną pracą magisterską a w dalszej przyszłości kontynuowaniem badań w ramach szkoły doktorskiej.

Okres realizacji: 01.06.2024 - 31.05.2025.