Student WEiA II Wicemistrzem Polski w programowaniu PLC | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-06-27

Student WEiA II Wicemistrzem Polski w programowaniu PLC

student
Maciej Kowalski – student Wydziału Elektrotechniki i Automatyki na kierunku automatyka i robotyka  zajął III miejsce (II wicemistrz) w kategorii TIA, HORIZON i PLCspace, w Mistrzostwach Polski w programowaniu PLC, odbywających się w dniu 18.06.2024 r. we Wrocławiu. Mistrzostwa podanej kategorii realizowano na sterowniku programowalnym rodziny Siemens S7-1200, z użyciem oprogramowania TIA Portal.

Celem Mistrzostw jest:

• popularyzacja programowania sterowników PLC pośród przyszłych programistów automatyki przemysłowej,
  • integracja środowiska akademickiego z przedstawicielami przemysłu i umożliwienie wymiany doświadczeń,
  • wyłonienie utalentowanych, młodych programistów PLC.

Serdecznie gratulujemy!!!