Goście z zagranicy na wydziale | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-06-13

Goście z zagranicy na wydziale

Goście
Na przełomie maja i czerwca 2024 Wydział Elektrotechniki i Automatyki przyjmował naukowców z zagranicy.

Wydział odwiedzili dr Frank Richter z King Mongkut’s University of Technology Thonburi w Tajlandi, Prof. Kouzou Abdallah wraz z doktorantem mgr inż. Abdelfetah Ouadah z Ziane Achour University of Djelfa w Algierii oraz Prof. Iratni Abdelhamid z University of Bordj Bou Arreridj w Algierii.

Wizyta dr. Richtera odbyła się w ramach programu Einsteinium Short-Term Incoming Visits, natomiast prof. Kouzou, prof. Iratni i mgr Ouadah przyjechali w ramach porozumienia zawartego między Politechniką Gdańska a Djelfa University w Algierii.

Podczas wizyty goście m.in. zapoznali się z możliwościami badawczymi laboratorium LINTE^2 i uczestniczyli w eksperymencie badawczym elektrowni wiatrowej.

Dr Frank Richter prowadził w laboratorium LINTE^2 warsztaty pt. „Li-ion Battery Basics and Heat Production during Operation”, w którym uczestniczyli doktoranci z dyscypliny Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne oraz pracownicy WEiA.

Ponadto dr. Frank Richter prowadził rozmowy z mgr Ouadah dotyczących problematyki baterii modelowania baterii Li-ion w związku z przygotowywaną rozprawą doktorską pt. ”Energy Management and Monitoring in an Electric Vehicle using IoT Technology Based on Artificial intelligence”.