Seminarium wydziałowe - wykład pt. "Aging of Li-ion Batteries" | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-05-24

Seminarium wydziałowe - wykład pt. "Aging of Li-ion Batteries"

Greenectra
W dniu 04.06.2024 r. wykład wygłosił dr Frank Richter, przedstawiciel firmy Greenectra, z którą wydział zawarł porozumienie o współpracy.

Firma Greenectra z siedzibą w Tallinie/Estonii, zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu baterii elektrycznych. Swoje szkolenia, o różnym stopniu zaawansowania, kieruje głównie do studentów oraz partnerów przemysłowych.

Zakres współpracy firmy z Wydziałem obejmuje:

• prowadzenie wspólnych badań naukowych nad akumulatorami litowo-jonowymi,
  • szkoleń oraz staży naukowych,
  • wykorzystanie możliwości badawczych obu stron, w tym w szczególności potencjału badawczego laboratorium LINTE^2.

Dr Frank Richter jest specjalistą z przemysłu zajmującym się bateriami Li-ion, prowadzi szkolenia dla wielu firm światowych. Poza prowadzeniem firmy szkoleniowej Greenectra, jest również adiunktem na King Mongkut’s University of Technology Thonburi w Tajlandii.