Przedstawiciele PG z wizytą na Uniwersytecie Dezhou | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-05-29

Przedstawiciele PG z wizytą na Uniwersytecie Dezhou

Dezhou
W dniach 10-23.05.2024 r. przedstawiciele Politechniki Gdańskiej odwiedzili Uniwersytet Dezhou w Chinach.

W skład delegacji wchodzili: prorektor ds. organizacji i rozwoju prof. dr hab. inż. Dariusz Mikielewicz oraz dr hab. inż. Jerzy Głuch z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Wydział Elektrotechniki i Automatyki reprezentowali dr hab. inż. Piotr Musznicki oraz dr inż. Wiktoria Stahl.

Członkowie zespołu reprezentujący Politechnikę Gdańską uczestniczyli w spotkaniach dyskusyjnych mających na celu usprawnieniu współpracy między uczelniami oraz rozszerzenie studenckiej i nauczycielskiej wymiany pomiędzy Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Dezhou.

Przedstawiciele PG przeprowadzili szereg zajęć dydaktycznych w ramach kierunku Energy Technologies oraz odwiedzili zakłady przemysłowe produkujące między innymi osprzęt do laboratoriów chemicznych, systemy klimatyzacji oraz maszyny elektryczne.