Bałtycki Festiwal Nauki za nami | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-27

Bałtycki Festiwal Nauki za nami

BFN
W dniach 23-25 maja odbył się Bałtycki Festiwal Nauki, w którym uczestniczył również nasz wydział. Wydziałowe stoiska na Dziedzińcu Fahrenheita w Gmachu Głównym cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i były tłumnie odwiedzanie, zarówno przez starszych, jak i młodszych uczestników wydarzenia.

Studenckie Koło SEP PG oraz Naukowe Koło Studentów Automatyki odkryło przed zwiedzającymi ciekawostki związane z automatyką i robotyką oraz możliwościami drukarek 3D. Członkowie obu kół, pośród wielu atrakcji, zaprezentowali m.in. działanie silnika prądu stałego, żarówkę elektrostatyczną oraz zapoznali odwiedzających z projektem drona podwodnego oraz jego rolą w projekcie badawczym. Dr hab. inż. Robert Piotrowski wraz z dyplomantami przedstawił założenia oraz poszczególne etapy budowy i oprogramowania zdalnie sterowanego pojazdu mobilnego oraz rękawicy do zdalnego sterowania.

Kolejny raz nasi studenci, dyplomanci oraz pracownicy wykazali się pełnym profesjonalizmem, przygotowując festiwalowe atrakcje. Jako wydział otrzymaliśmy wiele pozytywnych głosów od uczestników festiwalu, zarówno od dzieci, młodzieży, jak też od nauczycieli i rodziców.

68 wyświetleń