Prezes firmy EV VOLTA Sp. z o. o. z wykładami na WEiA | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-22

Prezes firmy EV VOLTA Sp. z o. o. z wykładami na WEiA

EV VOLTA
W dniu 18.04.2024 r. prezes firmy EV VOLTA Sp. z o.o. p. Damian Ściepko wygłosił prezentację dla studentów WEiA.

EV VOLTA Sp. z o.o. jest firmą zajmującą się projektowaniem i produkcją profesjonalnych stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Firma zbudowała już ponad 500 punktów ładowania na terenie Polski.

W marcu 2024 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy między EV VOLTA Sp. z o. o. i Wydziałem Elektrotechniki i Automatyki.

W prezentacjach wzięli udział studenci I stopnia kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność, studenci I i II stopnia kierunku Elektrotechnika oraz pracownicy wydziału.

Prezes firmy EV VOLTA Sp. z o. o. p. Damian Ściepko przedstawił aktualne zagadnienia związane z rozwojem elektromobilności, a w szczególności problemy stacji ładowania pojazdów, a także zaprezentował aktualną działalność firmy. Studenci wydziału poinformowani zostali również o możliwości odbycia praktyk studenckich w firmie EV VOLTA Sp. z o. o.