Demobus Balluff na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-17

Demobus Balluff na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki

demobus
Studenci Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w dniu 04.04.2024 r. po raz kolejny mieli okazję zobaczyć wyposażony w najnowszą technologię, odświeżony z zewnątrz demonstracyjny bus firmy Balluff Sp. z o. o.

Na jego pokładzie można było zapoznać się z kilkoma nowymi rozwiązaniami wspierającymi obszary takie jak: monitorowanie stanu maszyn- Condition Monitoring ToolKit, zarządzanie stanami magazynowymi – Smart Reordering System, optymalizacja procesów między maszynami czy też komunikacja bezprzewodowa czyli IO-Link Wireless. Nie zabrakło również palety najnowocześniejszych czujników oraz RFID.

Wizyta przedstawicieli firmy cieszyła się  dużym zainteresowaniem studentów. Spotkanie zaaranżowane przez dr. hab. inż. Dariusza Świsulskiego, prof. uczelni, Kierownika Katedry Metrologii i Systemów Informacyjnych, było świetną okazją do wymiany doświadczeń z ekspertami firmy Balluff, posłuchania o przykładach wdrożeń oraz zestawienia teorii z praktyką.

Balluff Sp. z o. o. jest wiodącym, światowym dostawcą wysokiej jakości rozwiązań w zakresie czujników, identyfikacji, przetwarzania obrazu oraz technologii sieciowej i oprogramowania. Firma koncentruje się na innowacjach w obszarze automatyzacji, aby pomóc swoim klientom zwiększać ich konkurencyjność na rynku. Obecni w 68 krajach, dostępni na rynku od ponad 100 lat — Balluff tworzy technologię wspierającą wydajność, poprawiającą  jakość produkowanych wyrobów oraz pomagającą obniżać koszty produkcji.