120. rocznica urodzin prof. Kazimierza Kopeckiego | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-29

120. rocznica urodzin prof. Kazimierza Kopeckiego

Kopecki
W dniu 26.04.2024 r. złożono kwiaty na grobie profesora Kazimierza Kopeckiego, który był pierwszym Dziekanem Wydziału Elektrycznego Politechniki Gdańskiej.
W 120-lecie urodzin prof. Kazimierza Kopeckiego, przedstawiciele wydziału (Dziekan wydziału dr hab. inż. Mirosław Wołoszyn, prof. PG oraz dr hab. inż. Mieczysław Ronkowski), Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Gdańsk, Pan Stanisław Wojtas, Dyrektor Biura Oddziału, Pan Marek Behnke oraz wnuk profesora Kopeckiego, Pan Tomasz Marcinkowski, złożyli kwiaty na grobie profesora Kopeckiego.
Rok 2024 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Rada Wydziału, na wniosek Dziekana Wydziału, ustanowiła Rokiem Jubileuszowym prof. Kazimierza Kopeckiego. W tym roku wspólnie świętujemy jubileusz 120-lecia istnienia Politechniki Gdańskiej i gdańskich tradycji akademickich.