Studia podyplomowe "Energetyka jądrowa" | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-03-08

Studia podyplomowe "Energetyka jądrowa"

W dniu 2 marca 2024 r. zainaugurowaliśmy na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki studia podyplomowe "Energetyka jądrowa".

Jest to pierwsza edycja w nowej formule programowej, realizowanej we współpracy z Wydziałem Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, Wydziałem Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Studia potrwają do stycznia 2025 r. i będą obejmować zagadnienia m.in. z zakresu fizyki jądrowej, teorii reaktorów jądrowych, maszyn przepływowych i budowy elektrowni jądrowych. Nowych słuchaczy powitali Prodziekan ds. organizacji studiów - dr hab. inż. Marcin Śliwiński, profesor uczelni i Kierownik studiów podyplomowych - dr inż. Marcin Jaskólski.