Przedstawiciele firmy SICK z wizytą na WEiA | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-03-22

Przedstawiciele firmy SICK z wizytą na WEiA

SISK
Na zaproszenie kierownika Katedry Metrologii i Systemów Informacyjnych, dr. hab. inż. Dariusza Świsulskiego, prof. PG, w dniu 14.03.2024 r. Politechnikę Gdańską odwiedzili przedstawiciele firmy SICK: Paweł Wiącek i Dominik Lesiński.
SICK jest założonym w 1946 r. przedsiębiorstwem, będącym jednym z czołowych światowych dostawców rozwiązań w dziedzinie aplikacji bazujących na czujnikach do zastosowań przemysłowych.

Studentom Wydziału Elektrotechniki i Automatyki został przedstawiony wykład na temat nowych rozwiązań w zakresie inteligentnych czujników. Największe zainteresowanie wzbudziła demonstracja stanowiska z fragmentem linii technologicznej z pełnym oprzyrządowaniem pomiarowym.