Ogólnopolski Dzień Otwarty PG za nami | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-03-26

Ogólnopolski Dzień Otwarty PG za nami

Dzień Otwarty PG 2024
W dniu 21 marca setki uczniów szkół średnich z całej Polski odwiedziło nasz wydział.

Na stoisku wydziału w miasteczku namiotowym przed Gmachem Głównym studenci z Wydziałowej Rady Studentów opowiadali maturzystom o wydziale, kierunkach studiów oraz o działalności studenckiej, a także pracy po studiach. Podczas zwiedzania laboratoriów uczniowie wzięli udział w pokazach, zorganizowanych przez pracowników wydziału, gdzie mieli okazję zobaczyć to, z czym na co dzień pracują studenci wydziału.

Podczas równoległego wydarzenia FOKA, czyli Forum Organizacji i Kół Akademickich, wydziałowe Koła Naukowe udowodniły, że studia to czas i miejsce na rozwijanie swoich pasji i talentów.

Młodzież wysłuchała również inspirującego wykładu dr. inż. Wojciecha Rosińskiego pt. "Zasada działania oraz zastosowanie ogniw paliwowych", który można było również obejrzeć na kanale YouTube Politechniki Gdańskiej. Wykładowca wyjaśnił zasadę działania ogniw paliwowych typu PEM, a następnie przedstawił ich potencjalne zastosowanie w przemyśle lotniczym.

Dzień Otwarty był wydarzeniem, w które pracownicy wydziału oraz studenci włożyli mnóstwo pracy, energii i pasji, czego efektem było zadowolenie na twarzach młodzieży, tłumnie odwiedzającej wydział, pomimo, iż pogoda nie dopisała.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu!