Część zabytkowego tramwaju przekazana pasjonatom komunikacji miejskiej | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-15

Część zabytkowego tramwaju przekazana pasjonatom komunikacji miejskiej

Nastawnik
W dniu 13 lutego nasz wydział, reprezentowany przez dr. inż. Jacka Skibickiego, prof. PG, przekazał Stowarzyszeniu Grupa Tramwajowo -Autobusowej WPK GG cenną część z zabytkowego tramwaju - nastawnik jazdy do tramwaju klasycznego typu 4N.

Stowarzyszenie Grupa Tramwajowo-Autobusowa WPK GGJ to grupa osób, związanych z pielęgnacją historii gdańskich tramwajów i autobusów. "W naszych szeregach znajdują się osoby w rozmaitym przekroju wiekowym, zawodowym, czy naukowym, ale wszystkich łączy pasja do transportu publicznego. Współpracujemy z wieloma regionalnymi podmiotami związanymi z komunikacją miejską, m.in. ze spółką Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Przewozami Autobusowymi GRYF, czy Kultowym Ikarusem. Naszą misją jest dbałość o tramwajowy i autobusowy tabor historyczny, organizacja otwartych dla publiki wydarzeń, prowadzenie działań popularyzacji historii transportu zbiorowego, a także powiązane z tym aktywności." - piszą o sobie członkowie Stowarzyszenia.

126 wyświetleń