Seminarium poświęcone technologiom wodorowym | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-01-18

Seminarium poświęcone technologiom wodorowym

Seminarium wydziałowe
fot. dr hab. inż. Michał Michna
W dniu 15.01.2024 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w seminarium poświęconym technologiom wodorowym, które odbyło się na naszym wydziale.
Prelegentem na seminarium był prof. Christophe TURPIN, CNRS Research Director, Head of H2 activities, Laboratory LAPLACE z Tuluzy (Francja). Temat główny seminarium to: “Modelling approaches for the development of fuel cells and electrolyzers systems”.
W zakresie seminarium znalazły się następujące zagadnienia:
1. Introduction to hydrogen.
2. Basic elements on fuel cell and electrolyzers.
3. Basic/classical needs of the Electrical Engineering Community in terms of modelling.
4. Static modelling for the Electrical Engineering Community (... and more).
5. Dynamic modelling for the Electrical Engineering Community (... and more).
6. Conclusions and prospects.
W seminarium wzięli udział studenci, doktoranci, pracownicy PG zainteresowani technologiami wodorowymi oraz przedstawiciele otoczenia przemysłowego zainteresowani współpracą z laboratorium LAPLACE'A.