Seminarium poświęcone technologiom wodorowym | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-01-05

Seminarium poświęcone technologiom wodorowym

prof. Christophe TURPIN
Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, dr hab. inż. Mirosław Wołoszyn, prof. uczelni zaprasza na seminarium poświęcone technologiom wodorowym, które odbędzie się w dniu 15.01.2024 r. (poniedziałek) o godzinie 12.30 w sali E-41 budynku WEiA przy ul. Narutowicza 11/12.

Prelegentem na seminarium będzie prof. Christophe TURPIN, CNRS Research Director, Head of H2 activities, Laboratory LAPLACE, Toulouse, France. Temat główny seminarium to: “Modelling approaches for the development of fuel cells and electrolyzers systems”.

W zakresie tego seminarium znajdą się następujące zagadnienia:
1. Introduction  to hydrogen.
2. Basic elements on fuel cell and electrolyzers.
3. Basic/classical needs of the Electrical Engineering Community in terms of modelling.
4. Static modelling for the Electrical Engineering Community (... and more).
5. Dynamic modelling for the Electrical Engineering Community (... and more).
6. Conclusions and prospects.

Seminarium dedykowane jest dla studentów, pracowników PG zainteresowanych technologiami wodorowymi oraz przedstawicieli otoczenia przemysłowego zainteresowanych współpracą z laboratorium LAPLACE'A.
Czas seminarium: ok. 2 godzin plus dyskusja.
Język seminarium – angielski.