Przedstawiciele WEiA na Konferencji SGRE 2024 | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-01-12

Przedstawiciele WEiA na Konferencji SGRE 2024

SGRE 2024
Dr hab. inż. Marek Olesz, prof. uczelni oraz prof. dr hab. inż. Jarosław Guziński, reprezentowali wydział na konferencji SGRE2024, odbywającej się w dniach 8-10.01.2024 r. w Doha w Katarze
Smart Grid and Renewable Energy 2024 to już czwarta z koleu, międzynarodowa konferencja skupiająca się na współczesnych tematach branżowych, począwszy od inteligentnych sieci, skupiająca się na współczesnych rozwiązaniach przemysłowych w zakresie energii odnawialnej, energoelektroniki, sterowania, produkcji, po komunikację i inteligencję obliczeniową.
Do udziału w konferencji zaproszono przedstawicieli przemysłu, środowiska akademickiego oraz naukowców. Przedstawiono szereg prezentacji związanych z działaniami społecznymi na rzecz rozwoju nauki, technologii, edukacji oraz współpracy w zakresie inteligentnych sieci oraz energii odnawialnej.

Podczas pobytu, w związku ze współpracą z uczelniami Texas University oraz Qatar University w Katarze przedstawiciele wydziału mogli uczestniczyć w badaniach dotyczących tematyki SMART Grid.