Zmarł Śp. Wojciech Rafalski | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-12-28

Zmarł Śp. Wojciech Rafalski

W. Rafalski
Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 27 grudnia 2023 r. zmarł dr inż. Wojciech Rafalski, emerytowany pracownik Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

W naszej pamięci pozostanie jako osoba życzliwa i przyjazna, także jako sumienny i staranny dydaktyk.

Pracę na Wydziale Elektrycznym rozpoczął  w dniu 01.10.1968 r. jako asystent, następnie pracował jako adiunkt, natomiast od 2002 r. do 2009 r. pracował na stanowisku starszego wykładowcy. W dniu 15.05.1979 r. otrzymał stopień doktora nauk technicznych za pracę pt. „Właściwości silnika asynchronicznego klatkowego przy zasilaniu z przemiennika częstotliwości”.

Prowadził szereg zajęć dydaktycznych oraz wykonywał wiele prac naukowo-badawczych dla przemysłu. Był również opiekunem praktyk studenckich, a także działał w kole SEP PG.

Rodzinie i bliskim Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają: Dziekan, Rada Wydziału oraz pracownicy Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 30 grudnia 2023 r. o godz. 10.00 w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Baninie (ul. Lotnicza 30).