Szkolenie w firmie Phoenix Contact w Niemczech | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-09

Szkolenie w firmie Phoenix Contact w Niemczech

Delegacja z Katedry Elektrotechniki i Inżynierii Wysokich Napięć wzięła udział w szkoleniu z ochrony przeciwprzepięciowej ICE Academy Competence Day Railway które odbyło się w firmie Phoenix Contact w miejscowości Blomberg w Niemczech.
W pierwszym dniu szkolenia po krótkim wprowadzeniu w zagadnienia ochrony przepięciowej pracownicy wydziału zwiedzili zakład produkcyjny oraz laboratoria wyposażone w stanowiska do wykonywania badań typu ograniczników przepięć. W trakcie prób laboratoryjnych obserwowano skutki oddziaływania prądów wyładowczych pioruna na obwody instalacji elektrycznych niskiego napięcia. Pracownicy mieli również możliwość zwiedzenia Centrum Odnawialnych Energii wybudowane przy współudziale firmy P&C na jej 100-lecie, gdzie można interaktywnie zaznajomić się ze sposobami wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.