Ranking TOP 2% Scientists 2022 | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-20

Ranking TOP 2% Scientists 2022

TOP2
Z wielką radością pragniemy poinformować, że pięcioro reprezentantów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki znalazło się w prestiżowym gronie 2% najlepszych autorów publikacji na świecie.

Ranking TOP 2% Scientists 2022 opracowany jest przez kalifornijski Stanford University we współpracy z wydawnictwem Elsevier. Składa się z dwóch odrębnych list. Pierwsza ocenia dorobek naukowy z kariery badawczej, w drugiej brane są pod uwagę publikacje i cytowania z ostatniego roku kalendarzowego.

Przedstawiciele wydziału w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022 (dane za całą karierę):

- prof. dr hab. inż. Ryszard Strzelecki

- prof. dr hab. inż. Jarosław Guziński

- dr hab. inż. Marek Adamowicz, prof. uczelni.

Przedstawiciele wydziału w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022 (dane za ostatni rok):

- prof. dr hab. inż. Stanisław Czapp

- dr hab. inż. Mikołaj Bartłomiejczyk, prof. uczelni

Gratulujemy osiągnięcia tak wspaniałego sukcesu.