Konferencja PROM na Politechnice Wrocławskiej | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-11

Konferencja PROM na Politechnice Wrocławskiej

W dniu 03.10.2023 r. na Politechnice Wrocławskiej odbyła się jednodniowa konferencja pn. "PROM. Krótkie wyjazdy, wielkie możliwości", będąca podsumowaniem dwóch edycji programu PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej.

Program PROM, będący jednym z większych programów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, w całości finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony krajowych ośrodków akademickich. Skorzystały z niego łącznie 52 instytucje szkolnictwa wyższego, a w ciągu 5 lat łączna liczba jego uczestników wyniosła ponad 5000. Łączna liczba doktorantów i przedstawicieli kadry akademickiej Politechniki Gdańskiej, którzy skorzystali z możliwości wyjazdów i przyjazdów oferowanych przez program PROM, wyniosła ponad 160 osób.

Na zaproszenie ze strony NAWA na zorganizowanym na Politechnice Wrocławskiej wydarzeniu Politechnikę Gdańską reprezentował dr hab. inż. Arkadiusz Żak, profesor uczelni z Katedry Biomechatroniki, który dwukrotnie pełnił funkcję kierownika projektu PROM, umiejscowionego na naszym wydziale.