Zjazd absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w 2023 roku | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-09

Zjazd absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w 2023 roku

grupa absolwentów Wydziału
W dniu 27 maja 2023 roku, w trakcie obchodów Dnia Absolwenta Politechniki Gdańskiej, odbyły się kolejne Zjazdy Absolwentów Wydziału Elektrycznego / Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. W zjazdach uczestniczyło prawie stu osiemdziesięciu absolwentów naszego Wydziału.

Uczestnicy zjazdów spotkali się z Rektorem Politechniki Gdańskiej oraz z władzami i pracownikami macierzystego Wydziału. Oprócz okazji do wspomnień, uczestnicy mogli wysłuchać wykładów o historii Wydziału. W trakcie spotkań można było zwiedzić budynki i laboratoria Wydziału.

Roczniki biorące udział w zjazdach:

1. Rocznik 1973 (rozpoczęcie edukacji w 1967 r.) - spotkanie z okazji 50-lecia ukończenia edukacji.
  2. Rocznik 1973 (rozpoczęcie edukacji w 1968 r.) - spotkanie z okazji 50-lecia ukończenia edukacji.
  3. Rocznik 1972 - spotkanie rocznika.
  4. Rocznik 1975 - spotkanie rocznika.
  5. Rocznik 1988 - spotkanie z okazji 35-lecia ukończenia edukacji.
  6. Rocznik 1999 - spotkanie rocznika.
  7. Rocznik 2003 - spotkanie z okazji 20-lecia ukończenia edukacji.

Uroczystości uświetniło uroczyste odsłonięcie portretu profesora Leona Staniewicza w sali Rady Wydziału. Profesor Leon Staniewicz był honorowym dziekanem Wydziału Elektrycznego tuż po II wojnie światowej.

Jak zwykle, okolicznościowe spotkanie absolwentów zostało uwiecznione na wspólnym pamiątkowym zdjęciu uczestników zjazdów przed budynkiem głównym Wydziału Elektrotechniki i Automatyki (Gmach im. prof. Kazimierza Kopeckiego).