Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Wygraj indeks WEiA” | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-30

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Wygraj indeks WEiA”

W dniu 5 i 6 czerwca 2023 roku odbyły się prezentacje projektów automatyzacji pomiaru lepkości oleju silnikowego 10W40 metodą Stokesa, przedstawionego i opisanego w zadaniu konkursowym II etapu Konkursu.

Do II etapu Konkursu zostało zakwalifikowanych 14 Uczestników, spośród których 8 nadesłało rozwiązania zadania konkursowego. Do prezentacji projektów zostali zakwalifikowani wszyscy Uczestnicy II etapu Konkursu, którzy projekty przesłali.

Projekty oraz ich prezentacje zostały ocenione przez Komisję Konkursową. Przy ocenie projektów Komisja brała pod uwagę: autorski charakter rozwiązania zadania konkursowego, poprawność i kompletność opisu projektu, prezentację oraz dyskusję i odpowiedzi na pytania zadane przez Członków Komisji. Na końcowy wynik Konkursu miały również wpływ wyniki I etapu Konkursu (testu, na podstawie którego Uczestnicy byli kwalifikowani do II etapu Konkursu).

Po podsumowaniu wszystkich wyników Komisja Konkursowa w składzie:

• dr inż. Ireneusz Mosoń, prof. uczelni – przewodniczący (Wydział Elektrotechniki i Automatyki PG);
  • dr inż. Grzegorz Kostro – członek Komisji (Wydział Elektrotechniki i Automatyki PG);
  • mgr inż. Maciej Adameczek – członek Komisji (LOTOS Asfalt);
  • mgr inż. Przemysław Werc – członek Komisji (LOTOS Serwis),

na posiedzeniu w dniu 14 czerwca 2023 roku wyłoniła Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Wygraj indeks WEiA”, którymi zostali:

• Franciszek Bonisławski z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie,
  • Michał Czapliński z Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku,
  • Filip Pieper z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie,
  • Krzysztof Pliszka z Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu,
  • Oliwier Poglettke z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie,
  • Adam Rutkowski z X Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego w Gdańsku.

Laureatom oraz Uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy.

Laureat Konkursu może ubiegać się o przyjęcie na Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej na kierunek Elektrotechnika lub Automatyka, Robotyka i Systemy Sterowania na zasadach preferencyjnych, w roku otrzymania świadectwa maturalnego, po złożeniu dokumentów określonych w zasadach rekrutacji. Pozostali Uczestnicy II etapu otrzymają Dyplomy Uczestnika II etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Wygraj indeks WEiA”.