7. edycja konferencji elektroenergetycznej YES! Gdańsk | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-06-07

7. edycja konferencji elektroenergetycznej YES! Gdańsk

7. edycja konferencji elektroenergetycznej YES! Gdańsk
W dniu 23.05.2023 r. w Budynku Hydromechaniki odbyła się 7. edycja konferencji elektroenergetycznej YES! Gdańsk, zorganizowana przez Studenckie Koło SEP Politechniki Gdańskiej. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało „Młodość Wiedza Doświadczenie". Celem wydarzenia było stworzenie przestrzeni dla studentów, wykładowców i przedstawicieli firm na wspólną wymianę wiedzy i doświadczenia.

W ramach tegorocznej edycji uczestnicy mieli możliwość udziału w kilku prelekcjach. Międzynarodowy charakter wydarzenia zapewniły dwa wykłady poprowadzone przez prelegentów z Portugalii, zaś nowością w porównaniu do poprzednich edycji była prelekcja poprowadzona przez studenta Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Pomiędzy seriami wykładów uczestnicy brali udział w quizach, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody. Podczas Panelu Pracodawców studenci mogli zapoznać się z ofertą kilku interesujących firm. Szeroki zakres tematyczny sprawił, że każdy uczestnik mógł znaleźć temat dla niego interesujący, jak np. udział w debacie dotyczącej elektromobilności.

Sponsorami tegorocznej edycji byli: Eaton, SPIE Elbud Gdańsk, Energa-Operator, Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Rektora Politechniki Gdańskiej, Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, SEP Oddział Gdańsk oraz Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Tegoroczna edycja spotkała się z wieloma pozytywnymi komentarzami ze strony studentów, środowiska akademickiego oraz przedstawicieli firm.

Już dziś Studenckie Koło SEP PG pragnie zaprosić Państwa na przyszłoroczną edycję konferencji YES! Gdańsk.

106 wyświetleń