Seminarium wodorowe na WEiA | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-25

Seminarium wodorowe na WEiA

W dniu 30.05.2023 r. o godzinne 12:00 w sali E1 odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym wykład wygłoszą przedstawiciele Klastra Technologii Wodorowych.
Poruszane będą dwa tematy:
1. Gospodarka wodorowa – perspektywy rozwoju rynku wodoru na Świecie, Europie i Polsce. Szanse rozwojowe, bariery.
2. Podstawowe fakty o wodorze. Metody produkcji wodoru. Rodzaje elektrolizerów. Energia OZE – zasilanie elektrolizerów, współpraca z siecią przesyłową – Akt Delegowany Red II i Red III. Wykorzystanie wodoru – rodzaje ogniw paliwowych. Dom samowystarczalny energetycznie. Zagadnienia elektryczne w różnych elementach łańcucha wodorowego.

Wykład poprowadzą: Tomasz Pelc (Przewodniczący Rady Klastra Technologii Wodorowych) i Marek Foltynowicz - międzynarodowi eksperci z zakresu technologii wodorowych.