Bałtycki Festiwal Nauki za nami | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-19

Bałtycki Festiwal Nauki za nami

Bałtycki Festiwal Nauki z WEiA 25-26 maja 2023
W dniach 25-26 maja odbył się Bałtycki Festiwal Nauki, w którym uczestniczył również nasz wydział. Wydziałowe stoiska na Dziedzińcu Fahrenheita w Gmachu Głównym cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i były tłumnie odwiedzanie, zarówno przez starszych, jak i młodszych uczestników wydarzenia.

Studenckie Koło SEP PG oraz Naukowe Koło Studentów Automatyki odkryło przed zwiedzającymi ciekawostki związane z automatyką i robotyką, fenomen fotowoltaiki oraz wydruki 3D. Członkowie obu kół zaprezentowali działanie silnika prądu stałego, żarówkę elektrostatyczną oraz zapoznacie odwiedzających z projektem robota BB8. Dr hab. inż. Robert Piotrowski wraz z dyplomantami przedstawił założenia oraz poszczególne etapy budowy i oprogramowania systemu stabilizacji piłki na ruchomej platformie. Kolejny raz nasi studenci, dyplomanci oraz pracownicy wykazali się pełnym profesjonalizmem, przygotowując festiwalowe atrakcje. Jako wydział otrzymaliśmy wiele pozytywnych głosów od uczestników festiwalu, zarówno od dzieci, młodzieży, jak też od nauczycieli i rodziców.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.