Fotowoltaika nie boi się burzy - zakończenie projektu | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-04-24

Fotowoltaika nie boi się burzy - zakończenie projektu

Fotowoltaika nie boi się burzy
Zakończył się jeden z kreatywnych projektów w ramach programu Uranium Supporting Cooperation With High Schools.

Celem projektu "Fotowoltaika nie boi się burzy", którego kierownikiem jest dr hab. inż. Marek Olesz, prof. PG, było promowanie Politechniki Gdańskiej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych oraz popularyzacja wiedzy. W ramach projektu uczniowie klas piątych Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 w Wjherowie zostali wprowadzeni w zagadnienia ochrony odgromowej i przeciwprzepięciowej oraz budowy instalacji fotowoltaicznych.  Przeprowadzono również dodatkowe zajęcia i konsultacje z nauczania maszynowego stosowanego do rozpoznawania struktur międzykrystalicznych w ceramice warystorowej. Młodzież miała okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych z zakresu ochrony odgromowej oraz przeciwprzepięciowej dla instalacji fotowoltaicznych i obiektów budowlanych, poznając przy tym infrastrukturę laboratoryjną budynku Wysokich Napięć. Uczestnicy zajęć zaznajomieni zostali m.in. z ofertą edukacyjną wydziału oraz perspektywami dotyczącymi studiowana na Politechnice Gdańskiej, co spotkało się z żywym zainteresowaniem młodzieży.