Edytor pomocniczy z WEiA w IEEE Transactions on Industrial Informatics | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-04-17

Edytor pomocniczy z WEiA w IEEE Transactions on Industrial Informatics

Dr hab. inż. Marcin Morawiec
Dr hab. inż. Marcin Morawiec, specjalista z zakresu bezczujnikowego sterowania w napędzie elektrycznym, pracownik Katedry Automatyki Napędu Elektrycznego i Konwersji Energii został powołany przez IEEE Industrial Electronics Society na edytora pomocniczego (z ang. Associate Editor) w czasopiśmie IEEE Transactions on Industrial Informatics.

IEEE Transactions on Industrial Informatics to multidyscyplinarne czasopismo publikujące artykuły techniczne, które wypełniają lukę między teorią a praktyką wykorzystania informatyki w zastosowaniach przemysłowych. Czasopismo swoim zakresem obejmuje wykorzystanie informatyki w inteligentnych, rozproszonych, zwinnych systemach automatyki przemysłowej i sterowania, automatyzację opartą na wiedzy i wzmocnioną sztuczną inteligencją, inteligentne komputerowe systemy sterowania, aspekty informatyki przemysłowej w pojazdach i robotyce i wiele innych. Czasopismo IEEE Transactions on Industrial Informatics posiada obecnie współczynnik cytowalności IF=11.648, a w wykazie czasopism naukowych MEiN ma 200 pkt.

Dr hab. inż. Marcin Morawiec od 2020 r. ma status Senior Member w organizacji Institute of Electrical and Electronics Engineers IEEE. W swojej działalności naukowej zajmuje się obszarem badawczym związanym z bezczujnikowym sterowaniem maszynami elektrycznymi w elektromobilności, systemami ładowania i magazynowania energii, układami przekształtnikowymi w zastosowaniach napędowych oraz sterowaniem generatorami w odnawialnych źródłach energii. Na WEiA zajmuje się m.in. organizacją seminariów wydziałowych. W Katedrze Automatyki Napędu Elektrycznego i Konwersji Energii sprawuje opiekę nad laboratorium Automatyki Napędu Elektrycznego (G01). Aktualnie jest opiekunem 4 doktorantów.