Zmodernizowane Laboratorium Energoelektroniki | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-31

Zmodernizowane Laboratorium Energoelektroniki

Zmodernizowane Laboratorium Energoelektroniki zostało udostępnione do zajęć w budynku wydziału przy ulicy Sobieskiego 7.

Inwestycja została zrealizowana w ramach dedykowanego projektu w programie GDAŃSK TECH CORE EDU FACILITIES . Modernizacja, uwzględniająca aktualne standardy i wymogi nauczania akademickiego, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom środowiska przemysłowego dotyczących podwyższenia jakości praktycznego kształcenia inżynierskiego. Modernizacja ta sprzyja także poszerzeniu oferty kształcenia studentów zagranicznych. W ramach projektu uruchomiono sześć kompleksowych stanowisk dydaktycznych zbudowanych z modułów certyfikowanego zestawu ćwiczeniowego PE-5000 firmy K&H MFG C. LTD, na których można przeprowadzać pełen zestaw programowych ćwiczeń laboratoryjnych w zakresie badań podstawowych elementów i układów energoelektronicznych. Do każdego ćwiczenia przygotowano instrukcje w języku polski i angielskim. Ponadto w ramach projektu przeprowadzono modernizację pomieszczenia oraz instalacji elektrycznej, a także uzupełniono wyposażenie sali w meble i pomoce dydaktyczne.