WEiA na Międzynarodowych Targach Elektrotechnika w Warszawie | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-24

WEiA na Międzynarodowych Targach Elektrotechnika w Warszawie

Fot. Studenckie Koło SEP PG
W dniach 15-17 marca 2023 r. przedstawiciele wydziału oraz Studenckiego Koła SEP PG uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Elektrotechnika w Warszawie.

Studenci (Remigiusz Izbaner, Jakub Labudda oraz Patryk Dąbrowski) mieli okazję zaprezentować działalność wydziału od strony studenckiej, zapraszając kandydatów ze stolicy na zbliżające się wydarzenie YES! 2023 oraz na studia. Pracownicy wydziału przedstawili ofertę badań komercyjnych w laboratorium Linte^2 oraz przykład innowacyjnego opracowania generatora 5 - fazowego (dr inż. Krzysztof Blecharz oraz dr inż. Roland Ryndzionek). W ramach szkolenia "Skuteczna Instalacja Odgromowa i Przeciwprzepięciowa" dr inż. Stanisław Wojtas zaprezentował referat dotyczący pomiarów uziemień, natomiast dr hab. inż. Marek Olesz wraz z dr inż. Leszkiem Litzbarskim omówili tematykę przeprowadzania badań warystorowych ograniczników przepięć oraz analizy ryzyka podczas wyładowania burzowego dla instalacji fotowoltaicznych.