Szkolenia Greenectra na WEiA | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-31

Szkolenia Greenectra na WEiA

Dr Frank Richter
Na początku 2023 roku, Wydział Elektrotechniki i Automatyki zawarł porozumienie o współpracy z Estońską firmą Greenectra. Dzięki nowo nawiązanej współpracy, przedstawiciel firmy, Dr Frank Richter przeprowadzi trzy szkolenia dla studentów oraz pracowników Wydziału.

Firma Greenectra z siedzibą w Tallinie/Estonii, zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu baterii elektrycznych. Swoje szkolenia, o różnym stopniu zaawansowania, kieruje głównie do studentów oraz partnerów przemysłowych.

Zakres współpracy firmy z Wydziałem obejmuje:

• prowadzenia wspólnych badań naukowych nad akumulatorami litowo-jonowymi,
  • szkoleń oraz staży naukowych,
  • wykorzystaniu możliwości badawczych obu stron, w tym w szczególności potencjału badawczego laboratorium LINTE^2.

Zawarte porozumienie będzie szansą dla obu stron na owocny rozwój w zakresie badań naukowych i umożliwi zdobycie nowej wiedzy.

Pierwsze trzy szkolenia prowadzone przez Dr Frank Richter z firmy Greectra odbędą się kwietniu 2023 r.:

13.04.2023, godz. 16:00 - Wprowadzenie do akumulatorów litowo -jonowych

Przedstawione zostaną najważniejsze informacje o akumulatorach litowo-jonowych, wyjaśniona zostanie zasada pracy baterii, oraz podstawowe zależności i stosowana terminologia.

20.04.2023 16:00, godz. - Wprowadzenie do zjawiska starzenia się akumulatorów litowo -jonowych

Wyjaśnione zostaną główne czynniki i procesy starzenia akumulatorów litowo-jonowych. Przedstawione zostanie zjawisko utraty pojemności i innych parametrów baterii.

27.04.2023, godz. 16:00 - Wprowadzenie do zagadnienia testowania akumulatorów litowo -jonowych

Omówione zostaną procedury testowania elektrycznego baterii litowo-jonowych oraz sposobów prowadzenia prób starzeniowych i testów bezpieczeństwa.

Wszystkie szkolenia odbędą się w trybie zdalnym z wykorzystaniem platformy MS Temas. Czas każdego spotkana to ok. 45 min. Wykłady będą prowadzone w języku angielskim.

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w szkoleniu, powinny zgłosić się do p. Katarzyny Urbanowicz katarzyna.urbanowicz@pg.edu.pl