Studenckie Koło SEP na V Sympozjum „Młodzi. Technika. Przemysł” w Szczecinie | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-22

Studenckie Koło SEP na V Sympozjum „Młodzi. Technika. Przemysł” w Szczecinie

Prezes SK SEP podczas prezentacji Koła
Fot. Studenckie Koło SEP PG
W dniach 8-11 marca br. trzyosobowa delegacja Członków Studenckiego Koła SEP, działającego przy wydziale, wzięła udział w V Sympozjum „Młodzi. Technika. Przemysł”, które odbyło się w murach Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Tematem przewodnim wydarzenia było hasło „Przełącz się na atomOZE”. Przedstawiciele Koła wzięli udział w wykładach, prowadzonych przez naukowców z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Politechniki Morskiej w Szczecinie, Politechniki Śląskiej w Katowicach oraz Politechniki Koszalińskiej.

Zagadnienia, omawiane na konferencji, a także wskazywane w ramach debaty, dotyczyły integracji odnawialnych źródeł energii z konwencjonalnymi metodami wytwarzania energii elektrycznej, z uwzględnieniem sposobu zastąpienia elektrowni konwencjonalnych przez elektrownie niekonwencjonalne. Dodatkowym zagadnieniem był problem wdrażania technologii wodorowych jako znaczącej metodyki wytwarzania energii elektrycznej.

W ramach wydarzenia studenci wzięli udział także w spotkaniu Studenckiej Rady Koordynacyjnej SEP, podczas którego Prezes SK SEP PG, Maciej Dobrodziej, przedstawił plany i postępy w przygotowaniach do konferencji YES! Gdańsk oraz Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka – ważnych wydarzeń elektroenergetycznych, organizowanych w 2023 roku na Politechnice Gdańskiej.

45 wyświetleń