Konkurs o nagrodę Czerwonej Róży 2023 | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-03

Konkurs o nagrodę Czerwonej Róży 2023

Zarząd Stowarzyszenia Czerwonej Róży wraz z gospodarzem konkursu Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki ogłosił KONKURS O LAUR CZERWONEJ RÓŻY 2023 na najlepszego studenta i koło naukowe województwa pomorskiego.

Czerwona Róża to nagroda prestiżowa z bogatymi tradycjami, przyznawana najlepszym studentom i kołom naukowym na Pomorzu od 1962 roku. Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:

Etap uczelniany:

• termin zgłaszania kandydatur na etapie uczelnianym konkursu Czerwonej Róży 2023 upływa w dniu 17 marca 2023 r. (piątek), o godz. 14.00,
  • prezentacja dorobku przez kandydatów z wydziałów i ogłoszenie wyników etapu uczelnianego - 24 marca 2023 r.

Etap ogólny:

• 16.05.2023 (wtorek) publiczna prezentacja kandydatów,
  • 19.05.2023 (piątek) zamknięte posiedzenie Kapituły Konkursu,
  • 21.05.2023 (niedziela) uroczysta gala.
Wypełnione wnioski należy składać w dziekanacie wydziału do dnia 13.03.2023 r. (poniedziałek) do godz. 14.00.

Nagrodę Czerwonej Róży na początku wręczano poetom, pisarzom, później także młodym naukowcom. Dziś laureaci pierwszych edycji konkursu są znanymi lekarzami, inżynierami, architektami, biznesmenami, politykami. Po pewnym czasie konkurs zniknął, miał w swojej historii przerwę. Jednak kilkanaście lat temu, w 1999 roku, udało się go reaktywować za pośrednictwem Stowarzyszenia Czerwonej Róży.

Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wybitnych i najbardziej wyróżniających się studentów i kół naukowych Trójmiasta. Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze pomorskich uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. By wygrać, trzeba mieć talent, być zdolnym i pracowitym. W konkursie liczy się wysoka średnia, aktywność społeczna i pozanaukowa.