Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-22

Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND

Stoisko wydziału - Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND
Fot. dr inż. Filip Kutt
W dniach 14-15 marca br. odbyły się Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND, podczas których uczniowie szkół średnich spotkali się z przedstawicielami firm oraz instytucji sektora morskiej energetyki wiatrowej. 

Wydział Elektrotechniki i Automatyki, jako jeden z 75 wystawców, zaprezentował na targach swoją ofertę edukacyjną skierowaną do młodzieży średnich szkół branżowych w formie nowoczesnego podejścia do edukacji. Badanie układu przemysłowego czy środowisko wirtualnej rzeczywistości, jakim jest poruszanie się wewnątrz gondoli elektrowni wiatrowej, to tylko niektóre z przedstawionych atrakcji w ramach dynamicznie rozwijającej się branży.

Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele branży offshore, morskiej, stoczniowej, różnego typu usług szkoleniowych, badawczych czy środowiskowych, wyższych uczelni, organizacji związanych z branżą oraz wielu instytucji wspierających zarówno edukację jak i sektor energetyczny. Wystawcy mieli okazję udziału w panelach oraz debatach jako eksperci. Prowadzili również warsztaty dla uczniów, prezentując m.in. swoje osiągnięcia w offshore, ofertę edukacyjną oraz szkoleniową.

40 wyświetleń