Wizyta studyjna w firmie SAICON | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-15

Wizyta studyjna w firmie SAICON

W dniu 10.02.2023 r. na zaproszenie Pana Michała Piechówki, prezesa zarządu Firmy SAICON Sp. z o. o. w Straszynie, odbyła się wizyta studyjna pracowników Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej oraz przedstawiciela Wydziałowej Rady Studentów.

Wydział reprezentowali: Mirosław Wołoszyn - Dziekan, Marcin Śliwiński - Prodziekan ds. organizacji studiów, Maciej Galik - Dyrektor administracyjny oraz Michał Buriak - przewodniczący WRS. W trakcie wizyty Prezes firmy, Pan Michał Piechówka oraz Panowie: Mirosław Bożek – Head of Project Management, Łukasz Sobczak - Head of Software Management i Robert Snider, zaprezentowali potencjał firmy SAICON, specjalizującej się w integracji nowoczesnych systemów sterowania, a także dostarczającej kompleksowe systemy, narzędzia i inne rozwiązania z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych, z których korzystają klienci z całego świata.

W trakcie wizyty omówiona została możliwość współpracy w zakresie projektów zespołowych, praktyk oraz staży dla studentów wydziału, a także wspólnej realizacji projektów badawczych, w tym doktoratów wdrożeniowych.